Opisane AtramentemBlog powstał 16 stycznia 2013 roku. Początkowo miał on być o sztuce, jednak zaraz porzuciłam ten pomysł na rzecz pisania o różnych ciekawostkach ze świata.
Na tym blogu znajdują się przeróżne rzeczy dotyczące wielu różnych tematów, więc dla każdego będzie coś interesującego – od mody i urody, przez garść ciekawostek z różnych stron świata na naprawdę szeroko pojętej sztuce kończąc.
Chciałam, aby nazwa wpadała w ucho, była ciekawa i – przede wszystkim – polska. Padały przeróżne pomysły, jednak nie porwał mnie żaden z nich.
Pewnego dnia przypomniałam sobie o książce, którą kiedyś czytałam. Jej tytuł brzmiał: „Chlapanie atramentem”. Jednak nie chciałam kraść nazwy książki o pisaniu do bloga o – początkowo – sztuce. Pomyślałam o innym słowie, jakie mogłabym użyć zamiast „chlapanie”... Może „pisanie”? Sprawdziłam. W porządku, nazwa nie istnieje. Niestety, zgubiłam jedno „i” i wyszło „pisane atramentem”. Stwierdziłam, że ta nazwa jest o wiele lepsza.
Tak właśnie powstał blog, na którym właśnie się znajdujesz.
Teksty na nim są mojego autorstwa, jednak ich źródłami są różne strony internetowe i książki. Nie przepisuję z nich i nie uznaję kopiuj-wklej, więc zawsze pod postem zamieszczam źródła tekstu i zdjęć.
Jeśli chcesz skorzystać z moich postów w celach edukacyjnych – droga wolna. Oczywiście byłabym bardzo wdzięczna, gdybyś dał/a mi znać, że będziesz korzystać z tego, co napisałam oraz podał/a źródło informacji w swojej pracy.

Prosiłabym, żebyś nie rozpowszechniał/a postów napisanych przeze mnie jako swoje własne. Aby nie było wątpliwości, możesz cytować, odnosić się, pisać na podstawie postów oraz zamieszczać linki mojego bloga/notek na swojej stronie.
Pisane atramentem ma służyć rozrywce i pogłębianiu wiedzy o otaczającym świecie jednocześnie, dlatego staram się pisać zrozumiałym i prostym językiem. Jeśli masz jakieś pytania, coś jest dla Ciebie niezrozumiałe – pisz. Pod najnowszym postem lub na email (chalasnatalia@gmail.com). Wszelkie inne sposoby komunikacji są podane w zakładce Atramentowy Kontakt.