sobota, 21 września 2013

Oryginalne rekordy Guinessa

Niektórzy ludzie pragną zaistnieć, dlatego wymyślają coraz to dziwniejsze sposoby, by zdobyć sławę... A może chcą tylko pokazać swoje niecodzienne hobby nie myśląc o renomie?


Balansowanie ławkami w zębach
Taki rekord pobił Chińczyk – pan Li Hongxiao – który utrzymał w zębach aż 23 ławki, z czego każda miała 1 metr długości, przez 11 sekund. Cała konstrukcja ważyła około 70 kilogramów.
Bicie rekordu odbyło się w jednym z centrów handlowych w Chongqing na oczach zdziwionego i wystraszonego tłumu.

Ludzkie domino
Rekord Guinessa na największe ludzkie domino pobito latem 2012 roku w Niemczech. Zorganizowane przez pewną firmę wydarzenie przyciągnęło 1150 chętnych, co wystarczyło do pobicia poprzedniego rekordu w tej samej kategorii.
Zgodnie z wytycznymi Rekordów Guinessa każdy uczestnik musiał upaść wraz z materacem na stojącą za nim osobę. W ten sposób utworzy się nieprzerwany łańcuch domina.
Przewracanie domina trwało prawie 10 minut.
Impreza odbyła się w ramach promocji firmy zajmującej się sprzedażą materacy.

Największa kolekcja Converse
Te buty mają swoich fanów na całym świecie. Jednym z nich jest pani Penn Gold, emerytowana nauczycielka, która posiada 733 pary Converse w różnych modelach, kolorach i odmianach. Wśród jej kolekcji można znaleźć prawdziwe cacka, np. buty z imitacją sadzonego jajka, elementami komiksów czy ich bohaterów (Batman i Robin) oraz nazwach zespołów muzycznych (Metallica, The Doors). Oczywiście rekordzistka posiada także klasyczne jednokolorowe trampki.
Pani Gold kolekcjonuje te buty od czasów dzieciństwa, a najstarsze modele, jakie posiada, pochodzą z dzielnicy Nowego Jorku, Brooklynu, gdzie się wychowała.
Pani Penn nigdy ni kupuje na Ebay, woli kupować Converse osobiście; regularnie odwiedza sklep obuwniczy z tego typu butami, a obsługa – znając jaj hobby – odkłada dla niej najciekawsze pary.
Na każdą parę rekordzistka wydaje 20 dolarów, co daje ok. 62 zł, więc 733 pary kosztowały ją 14 660 $, co w przeliczeniu wynosi ok. 45 739 zł.

Najwięcej przedmiotów z Hello Kitty
Pani Asaka Kanda w domu posiada 4 519 różnych przedmiotów z motywem Hello Kitty, do których zaliczają się, oprócz misiów, breloczki, kosmetyki, patelnie i deska sedesowa.

Największa czekolada na świecie
Dwa lata temu w Wielkiej Brytanii niezależna firma zajmująca się produkcją i sprzedażą produktów cukierniczych, pobiła rekord; tworząc gigantyczną czekoladę w ramach obchodów swoich setnych urodzin, oraz Tygodnia Czekolady (10-16 października), wpisali się do Księgi Rekordów Guinessa.
Rekordowa tabliczka czekolady ma 4 x 4 metry, waży prawie 6 ton, ma 29 milionów kalorii i można by wykroić z niej 72 405 tabliczek normalnych rozmiarów. 


Źródła tekstu: rekordyguinessa.pl, własne obserwacje

Źródła zdjęć: rekordyguinessa.pl (Barbara Dydymska, Paweł Chwalibóg), cs-puchatek.pl

____________________

 No niestety, posty będę pojawiać się co tydzień. Łatwo się domyślić, że to przez szkołę. Lepszym wyjściem byłoby chyba poddanie się operacji plastycznej, zmiana nazwiska i wyjechanie bór wie gdzie. Noale. Zanim zbiorę pieniądze na te wszystkie zachcianki, skończę szkołę – więc się w sumie nie opłaca i lepiej chodzić, żeby później nie żałować, że zaprzepaściło się swoje szanse.
Tfu, tfu! Mówię jak dorosła. Ta szóstka po jedynce chyba źle na mnie działa...
Mam nadzieję, że nowy wygląd Wam się podoba. Nie chciałam robić jakichś mega wypasionych nagówków, bo wolę, kiedy ktoś czyta, co napisałam, a nie patrzy na to, co wytworzyłam w Gimpie. Dlatego jest skromnie i jesiennie, ale nie ponuro. Taki był zamysł, a Wy co sądzicie?
 Na koniec pytanie retoryczne: czy zrobić loterię z okazji 100 obserwatorów? Będą przeróżne rzeczy do wygrania, zapewniam.
Trzymajcie się, uczcie się i do napisania!
            A ja lecę na Epokę lodowcową.  

4 komentarze :

 1. Oczywiście, że chcemy loterię :D

  Aż tyle par trampek mieć nie chcę, ale choć jedną, nową parę Conversów nie pogardziłabym. Niestety dwie pary jakie mam, ledwo co dyszą..

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzeczywiscie oryginalne te rekordy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny post :) Jadłabym tą czekoladę haha xd

  OdpowiedzUsuń
 4. jejku, jakie świetne rekordy, nie słyszałam o nich nigdy, w szczególności o tym z conversami ;P

  OdpowiedzUsuń

☆Dziękuję za Twój komentarz
☆Zostaw proszę link do swojego bloga - odwdzięczę się za Twoją opinię
☆Nie uznaję "obserwacji za obserwację", obserwuję tylko te blogi, które mi się podobają.