niedziela, 24 marca 2013

Palcami zamiast pędzlem?

Nawet nie wiemy, co można wyczarować za pomocą farb olejnych, palców, jednorazowych rękawiczek i odrobiny wyobraźni. Iris Scott, dwudziestoośmioletnia artystka, już zgłębiła tę tajemnicę.


Pewnego dnia Iris chciała namalować żółte tulipany. Niestety, okazało się, że wszystkie jej pędzle są ubrudzone, więc zamiast je umyć, zaczęła malować palcami i poczuła, że to jest właśnie to, co zostanie jej na resztę życia.
Iris, wykorzystując jednorazowe rękawiczki, maluje obrazy jak żywe, tak, jakby w jej twórczości istniały tylko słowa: „ruch” i „głębia”.


Iris mówi, że jeśli artysta nie może wymyślić nic nowego, czyli nie ma Weny, powinien się przeprowadzić, zmienić koszt życia tak, aby móc nie robić nic innego tylko malować. W tym czasie wykształci nowe artystyczne umiejętności, jeśli poświeci się wystarczająco dużo czasu na ich doskonalenie. Iris wie, co mówi – to właśnie w Tajlandii odkryła swój talent do malowania palcami.


Pani Scott, zapytana, skąd czerpie inspiracje na obrazy, mówi, że maluje to, co widzi – idąc chodnikiem lub nawet wylegując się na kanapie w salonie, szuka intrygujących form czy zestawień kolorów. Mówi, że widzi świat przez okulary „namalowane palcem”.
Oryginalne obrazy Iris są na sprzedaż. Można je nabyć TUTAJ. Niestety, są dość drogie – większość kosztuje prawie 1500 $, czyli około 4600 zł.

 Źródła tekstu: irisscottprints.com, visualnews.com, timetotravel.com.pl
Źródło zdjęć: irisscottprints.com
____________________
A dzisiaj znowu o artystach. Robię się strasznie monotematyczna, nie sądzicie? Następnym razem postaram się znaleźć coś innego.

10 komentarzy :

 1. Ona ma tylko 28 lat? Posiada gigantyczny talent. Obraz dziewczyny/kobiety z parasolem jest zachwycający. Niestety cena nie jest kusząca..

  Pozdrawiam,
  ____________________________________________
  mazidla.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem pod wrażeniem jej talentu :)

  http://polne-maki.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ma wielki talent! *_*

  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię czytać o artystach ;) Dziewczyna ma niezły talent, zazdroszczę jej. W dodatku nie wygląda na 28 lat - wygląda dużo młodziej. Genialna.

  alexboooo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Obrazy nie wyglądają jakby były malowane palcami. Są piękne. Szkoda, że takie drogie.

  OdpowiedzUsuń
 6. No właśnie nie wyglądają na malowane palcami, to daje im taki bajkowy wyraz, muszę kiedyś spróbować.

  OdpowiedzUsuń
 7. jejku ma talent dziewczyna..
  http://nasze-zycie-to-kolory.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Nominowałam cię do Liebster Award. Tutaj więcej: http://passionsneverfadeaway.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

☆Dziękuję za Twój komentarz
☆Zostaw proszę link do swojego bloga - odwdzięczę się za Twoją opinię
☆Nie uznaję "obserwacji za obserwację", obserwuję tylko te blogi, które mi się podobają.